×

Strój na randkę dla niej i dla niego

Strój na randkę dla niej i dla niego

hotel-room-1261900_1280

Każdemu z nas zdarza się sytuacja, kiedy to trapi nas ogromny dylemat dotyczący ubioru. Stajemy przed wypełnioną po brzegi szafą z obłędem w oczach i ze smutkiem stwierdzamy że nie mamy co na siebie włożyć. Ten problem dotyka oczywiście głównie kobiet, jednak mężczyznom również zdarza się mieć z tym dylemat, kiedy nadchodzi ważny dzień randki z naszą ukochaną. Wystarczy jednak trzymać się kilku prostych zasad, by problem ubioru nie spędzał nam więcej snu z powiek.

W randkowym ubiorze mężczyzn nie ma aż tylu opcji, co u kobiet. Wszystko jednak zależy od tego, w jakie miejsce się aktualnie wybieramy, bo przecież zdecydowanie inaczej ubierzemy się na spacer po parku niż na romantyczną kolację przy blasku świec w modnej restauracji. Ponadczasowym męskim rozwiązaniem jest oczywiście garnitur, który jednak na większość randkowych wyjść może się okazać zbyt elegancki i niezbyt wygodny. Dlatego też bardzo dobrze jest mieć w szafie kilka nieco mniej eleganckich alternatyw dla niego. Doskonale sprawdzą się przy wyjściu na kolację dobrze skrojone jeansy czy materiałowe spodnie i koszula. Może być ona gładka lub w jakiś niezbyt krzykliwy wzorek. Jeśli jednak wybieramy się na to ważne spotkanie w nieco mniej eleganckie miejsce, które nie wymaga od nas drastycznych restrykcji ubraniowych, śmiało możemy zamienić koszulę na koszulkę czy t-shirt.

U kobiet sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Możliwych opcji jest dużo więcej, a nam, jak wiadomo dużo trudnej jest się zdecydować na tą jedną stylizację. Na elegantsze wyjścia idealna będzie romantyczna sukienka, która podkreśli nasze atuty, a przy okazji ukryje mankamenty i niedoskonałości figury. Zwiewne modele szczególnie dobrze spiszą się latem, kiedy to żar leje się z nieba, a my marzymy o poczuciu komfortu. Podobną rolę spełniać będzie spódnica, dopasowana do kształtu naszej sylwetki połączona z naszą ulubioną bluzeczką. Wiele inspiracji odnaleźć można w Internecie, a także nawet chodząc na co dzień po sklepach w galerii handlowej robiąc zakupy. Zaprezentowane są tam na wystawach całe zestawy, których alternatywy może być całkiem łatwo odnaleźć w naszych szafach i zastosować na to ważne randkowe wyjście. Jeżeli nie jesteśmy fankami ani spódniczek, ani sukienek możemy przecież także ubrać spodnie. Wówczas warto dodać do nich modny i ciekawy top, bluzeczkę, tunikę czy zwiewny kardigan. Warto także pamiętać, że ubranie wcale nie jest najważniejsze, na randkę przede wszystkim trzeba zabrać ze sobą uśmiech i dobry humor.