×

Randka w zasięgu ręki

Randka w zasięgu ręki

love-163690_1280

Nie ma chyba chłopaka, który nie chciałby posiąść umiejętności zdobywania kobiecych serc. Komuś, kto dotąd nie odniósł większych sukcesów w relacjach z płcią piękną może wydawać się, że jest to sztuka niełatwa i wymagająca wrodzonego uroku. Na szczęście istnieje kilka uniwersalnych sposobów, które znacznie zwiększą szanse każdego mężczyzny na poderwanie wymarzonej dziewczyny.

Zadbaj o wizerunek

Przysłowie mówi: jak cię widzą, tak cię piszą. Jest w tym sporo prawdy, dlatego warto sprawić, by już w momencie nawiązywania znajomości zrobić jak najlepsze wrażenie. Schludny ubiór wydaje się czymś oczywistym, jednak mężczyźni często zapominają, jak ważną rolę odgrywa zapach perfum, zadbane włosy czy właściwie skrócony zarost. Takie z pozoru nieistotne szczegóły składają się na ogólne wrażenie, a to powinno być przecież jak najlepsze.

Nie bój się być sobą

Równie ważna, a może nawet ważniejsza od ubioru czy wyglądu zewnętrznego jest pewność siebie. To zadziwiające, jak wiele może sprawić naturalny uśmiech i swoboda w sposobie bycia. Nierzadko to nie najprzystojniejszy, lecz zdystansowany do własnych wad i optymistycznie nastawiony do życia mężczyzna cieszy się największym powodzeniem u kobiet. Dlatego warto zaakceptować własne niedoskonałości i spojrzeć na nie z przymrużeniem oka. Sprawi to, że zamiast jąkać się i rumienić na myśl o własnych niedociągnięciach, będziemy w stanie zaśmiać się i sprowadzić rozmowę na inny tor.

Nie narzucaj się

Gdy moment nawiązania pierwszego kontaktu mamy już za sobą, warto skupić się na pogłębieniu relacji i skierowaniu jej we właściwym kierunku. Kilka gestów czy słów wystarczy, by dziewczyna domyśliła się, że naszym zamiarem jest coś więcej niż pozostanie z nią w koleżeńskiej relacji. Drobny komplement czy propozycja niezobowiązującego wyjścia do kina z pewnością wystarczy. Kobieta nie powinna czuć się osaczona naszymi staraniami. Zamiast zasypywać ją informacjami na własny temat, lepiej pozwolić jej mówić. Poczuje się ważna i doceniona, a poznanie jej zainteresowań i poglądów może dać w przyszłości okazję do zaskoczenia miłą niespodzianką- książką ulubionego autora czy zaproszeniem na koncert zespołu, którego słucha.

Nie bądź egocentrykiem

Bez względu na to, jak dobre chcemy sprawić wrażenie, lepiej też nie przesadzać z próżnymi przechwałkami. Dziewczyna może poczuć się znudzona opowieściami o nowym telefonie czy wygranym meczu lub, co gorsza, wziąć swego rozmówcę za egocentrycznego pozera. Chcąc opowiedzieć o sobie, znacznie lepiej skupić się na swoich pasjach czy przemyśleniach. Mężczyźni posiadający swoje hobby zwykle wydają się kobietom znacznie bardziej intrygujący, niż ci skupieni jedynie na praktycznych aspektach życia.

Zrób oryginalny prezent

Jeśli pierwsze lody zostały przełamane i nasze relacje z dziewczyną zmierzają we właściwym kierunku, świetnym przypieczętowaniem naszych starań będzie niebanalna, samodzielnie wykonana niespodzianka. Zrobienie czegoś własnoręcznie wymaga znacznie więcej poświęcenia niż zakup w sklepie, dlatego kobieta prawdopodobnie dostrzeże nasze starania i doceni pomysłowość. Może to być własnoręcznie ugotowany obiad, namalowany obraz, napisany wiersz czy zagrana na gitarze piosenka. Z pewnością każdy ma jakiś talent, który da się wykorzystać dla sprawienia radości ukochanej dziewczynie. Po otrzymaniu takiego prezentu nie będzie już mieć wątpliwości co do naszych uczuć i zamiarów.