×

Jak zainteresować dziewczynę

Jak zainteresować dziewczynę

digital-art-398342_1280

Każdy z nas ma wśród znajomych kumpla cieszącego się powodzeniem wśród dziewczyn. Z zazdrością patrzymy na otaczający go wianuszek koleżanek, zwłaszcza, że często wcale nie jest wyjątkowo przystojny i nie wydaje się, by zabiegał o ich zainteresowanie. Na czym więc polega fenomen perfekcyjnych podrywaczy? Istnieje kilka uniwersalnych sposobów, by zwiększyć swoje szanse u płci pięknej już przy pierwszym spotkaniu.

Zapach też się liczy

Szanse na zrobienie dobrego pierwszego wrażenia ma się tylko raz i warto dołożyć wszelkich starań, by była to szansa w pełni wykorzystana. Bardzo ważną rolę w tej kwestii pełni zapach. Często to właśnie perfumy są bodźcem działającym na kobietę, nim zdąży usłyszeć głos mężczyzny czy wyrobić sobie opinie na temat jego wyglądu. Świeży, nienachalny zapach stanowi sygnał, że chłopak potrafi o siebie zadbać i ma świetny gust.

Odpowiedni ubiór to podstawa

Nie mniejszą rolę odgrywa wygląd. I nie chodzi tu wcale o twarz modela czy sylwetkę sportowca- chociaż, oczywiście, nad tym drugim warto pracować. Odpowiednio dobrane, schludne ubranie stanowi naszą wizytówkę, może ukryć mankamenty i podkreślić atuty sylwetki. Niejednokrotnie też mówi wiele o naszych upodobaniach- mężczyzna w koszulce z zespołem rockowym może zrobić dobre wrażenie na dziewczynie mającej podobny gust muzyczny, a pan w marynarce z pewnością przypadnie do gustu pani preferującej elegancki styl.

Czasem warto być niedostępnym

Mówi się, że dziewczyny nie lubią miłych chłopców i choć ciężko całkowicie się z tym zgodzić, owo stwierdzenie zawiera w sobie cień prawdy. Nie oznacza to oczywiście, że jakiejkolwiek kobiecie zaimponuje arogancja czy brak kultury, jednak zbytnie przypochlebianie może wydać się nudne. Mężczyzna okazujący zainteresowanie zbyt często i w sposób zbyt otwarty jasno daje do zrozumienia, że dziewczyna nie musi podejmować żadnej inicjatywy- może umówić się z chłopakiem zabiegającym o jej względy gdy tylko tego zapragnie. Pozostawienie cienia niepewności spowoduje natomiast, że kobieta przestanie patrzeć na potencjalną randkę jak na coś, co znajduje się w zasięgu ręki. Zauważy, że możliwość spotkania wymaga również jej starań i zacznie postrzegać je jako cel do osiągnięcia, nie jedynie jako ewentualność zależną od jej woli. Sprawi to, że mężczyzna okazujący jej pozorną i umiarkowaną ignorancję stanie się kimś, o którego warto i należy zabiegać.

Poznaj jej osobowość

Podczas zawierania nowej znajomości bardzo ważną rolę pełni umiejętność ocenienia czyjejś osobowości. Ludzie znacznie łatwiej zdobywają się na zaufanie wobec osób o podobnych poglądach i temperamencie. Dziewczyna spędzająca czas głównie na czytaniu książek może nie mieć ochoty na szalony wieczór w nocnym klubie, ale propozycja wypicia herbaty w małej kawiarence albo wyjścia do teatru może wydać się jej atrakcyjna. Z kolei szalona bywalczyni dyskotek prawdopodobnie uzna pomysł spokojnego spaceru po parku za banalny i nieco nudnawy. Oczywiście, rozpoznanie czyiś preferencji nie jest łatwe, zwłaszcza gdy mowa o nowopoznanej osobie, czasem wystarczy jednak chwila rozmowy by dowiedzieć się, jakie upodobania ma dziewczyna, z którą zamierzamy się umówić.

Optymizm drogą do sukcesu

Na koniec, najkrótszą i najprostszą drogą do kobiecego serca jest pewność siebie i pogoda ducha. Szczery uśmiech i optymistyczne spojrzenie na życie działa na płeć piękną jak magnes i może zapewnić nam sukces nie tylko na randce, ale też w wielu innych dziedzinach życia.