×

Pierwsza randka… i co dalej?

Pierwsza randka… i co dalej?

romantyczny_wieczor_0Udało się – jesteście już po pierwszej randce. Zaprosiłeś ją, a ona się zgodziła. Wybrałeś świetny lokal, a ona wydawała się być zachwycona. Zjedliście pyszną kolację, wypiliście drinka, potem spacer, po którym odprowadziłeś ją do domu, nieśmiały uścisk na pożegnanie i… co teraz?

Przede wszystkim – pogratuluj sobie. Jesteś szczęściarzem. Wielu nie udaje się bowiem przekonać wymarzonej dziewczyny do pierwszego spotkania, Ty zaś przeszedłeś przez tę próbę. Czy bezbłędnie? To się okaże.

Kolejny krok to sprawdzić, czy dziewczyna naprawdę Cię polubiła. Mogłeś przecież trafić na kobietę z natury grzeczną i uprzejmą, która nie powie Ci wprost, że nie jesteś w jej typie i zwodzi, że spotkanie również dla niej było przyjemnością. Dlatego też, kilka dni po pierwszej randce powinieneś o sobie przypomnieć. Jak? Najlepiej przy pomocy telefonu. Jeśli jednak jesteś nieco nieśmiały – skorzystaj z dobrodziejstw Internetu i portali społecznościowych, na których pewnie macie już status znajomi. Wyślij wybrance wiadomość internetową. Twoim celem jest teraz upgrade.

Na początek wystarczy zwykły sms, mail lub kilka zdań na Messengerze. Nie rozwódź się zbytnio i nie rozpisuj – nie chcesz przecież wyjść na nachalnego. Postaraj się wyprodukować coś krótkiego i treściwego. Najlepiej w formie pytania – bowiem kto pyta, nie błądzi.

Twoim celem jest sprawdzić, czy dziewczynie naprawdę się podobało. Spróbuj więc być dowcipny i zapytaj ją o to w zabawny sposób. Niekoniecznie wprost – jeśli potrafisz (choć trochę) ze zrozumieniem odczytywać kobiece sugestie. Pamiętaj – im bardziej intrygująca wyda jej się wiadomość – tym większy uśmiech na jej twarzy wywoła i tym więcej będzie się głowić nad tym, co napisać, a więc pozostaniesz w jej myślach na dłużej.

Jeśli Twoja dobra passa trwa i otrzymałeś odpowiedź – co więcej, jesteś pewien, że jest ona szczera i jednoznacznie mówi: Naprawdę świetnie się bawiłam!, wyjdź z propozycją kolejnego spotkania (oczywiście, jeśli ona wcześniej tego nie zrobiła, choć nie bądźmy zbyt optymistyczni – upadek z większej wysokości boli bardziej). Jeśli podczas pierwszej randki byliście na drinku lub kolacji, nie powtarzaj tego ponownie w niezmienionej formie. Postaraj się urozmaicić formę spotkania i zaskocz ją. Jesteśmy jednak zdania, że drugie spotkanie to nie najlepszy moment na kino – nici z rozmowy i nici z całowania – w żaden sposób bliżej się nie poznacie. Możecie natomiast udać się na długi spacer (jeśli wybranka lubi spacerować), a potem na drinka lub wybrać się na squasha (jeśli Twoja sympatia nie ma nic przeciwko uprawianiu sportu i spływającemu z twarzy makijażowi).

Oceń jej reakcję na Twoją propozycję – to właściwie najcenniejsza wskazówka, którą możesz otrzymać. Jeśli bowiem zgadza się od razu lub po pewnym czasie – możesz mieć nadzieję, że przez Wami druga i wciąż nie ostatnia randka. Jeśli jednak długo nie odpisuje, a potem odmawia, nawet podając skomplikowane wymówki – prawdopodobnie nie jest Tobą zainteresowana i jeśli po pewnym czasie nie odezwie się sama – nie trać swojego czasu.