×

Fizyczność, na którą masz wpływ

Fizyczność, na którą masz wpływ

LoveZ jednej strony mówi się – Ładnym jest w życiu lżej! – z drugiej zaś – Mężczyzna powinien być tylko nieco przystojniejszy od diabła. Niektórzy uważają, że kobiety cenią sobie facetów wymuskanych, a więc o rysach Adonisa, włosach jak z reklamy szamponu, nienagannej muskulaturze, wspaniałym wyczuciu modowym… Inni natomiast twierdzą, że płeć piękną pociąga po prostu tak zwana płeć brzydka – naturalna i, choć oczywiście czysta i zadbana, to przede wszystkim męska i niespędzająca przed lustrem większości doby.

Jak widać – zdania są podzielone. Nie ulega jednak wątpliwości, że wygląd fizyczny ma znaczenie. Duże znaczenie. Od czego bowiem zwykle się zaczyna? Co powoduje, że dotychczas nieznajomi ludzie decydują się pokonać opory, podejść do siebie i zacząć rozmowę? Nie ma co się oszukiwać – to nie bogate wnętrze, nie mamy przecież w oczach skanera duszy. Chodzi o kontakt wzrokowy i szybką wizualną ocenę aparycji osoby, na którą zwracamy uwagę. Dlatego też, w tym tekście znajdziesz kilka wskazówek, jak dobrze wyglądać, nawet jeśli nie masz dwóch metrów wzrostu, bujnej czupryny, spojrzenia modela czy mięśni kulturysty.

Przede wszystkim – zawsze dbaj o czystość – to absolutna podstawa. Nie ma nic bardziej odstręczającego kobietę, niż tłuste włosy, brud za paznokciami czy plamy potu na koszulce. Oczywiście, nie chodzi jedynie o to, co pomyśli ona – równie ważne jest Twoje własne samopoczucie, a z pewnością zauważyłeś, że świeżo po prysznicu – rześki, świeży i pachnący ulubionymi perfumami – masz znacznie więcej pewności siebie, niż po całym dniu ciężkiej, fizycznej pracy.

Zwracaj uwagę na ubiór. Spokojnie – nie musisz szkolić się w kwestiach modowych. Jeśli lubisz wymyślać coraz to nowe stylizacje i wiesz, że robisz to dobrze – jesteś szczęściarzem. Jeśli jednak nie masz smykałki w branży fashion, zupełnie nie musisz się martwić, a właściwie możesz uśmiechnąć się pod nosem – dziewczyna nie poczuje, że konkuruje z Tobą w zawodach na najmodniejsze ciuchy. Pamiętaj tylko o prostej zasadzie: jeśli nie wiesz jak łączyć poszczególne elementy garderoby – zrezygnuj z ekstrawagancji i postaw na klasykę. W kwestii strojów codziennych – lawiruj wokół połączeń koszulek (czy koszul) i spodni w neutralnych, stonowanych kolorach, a unikniesz kompromitującej wpadki. Na eleganckie okazje wybieraj po prostu garnitur – w sprawie koloru i kroju skorzystaj z rady doświadczonej sprzedawczyni w salonie (najlepiej takiej, z którą chętnie byś się umówił).

Musisz wiedzieć, że kobiety bardzo duże znaczenie przywiązują do butów. Zdarzają się i takie, które mężczyznę klasyfikują na podstawie obuwia (jeśli właśnie się oburzyłeś pamiętaj, że na świecie żyją faceci oceniający dziewczyny na podstawie dekoltu). Schludne i niezniszczone buty stanowią więc ważny element codziennego stroju.
Dotarłeś do końca artykułu? Przygotuj się na najważniejsze – nigdy nie wychodź z domu bez uśmiechu na ustach. Zasępiony, ponury i złowrogi jesteś znacznie mniej atrakcyjny, a widoczne na twarzy pozytywne nastawienie ujmuje kobiety.