×

Nie sztuką zdobyć – sztuką… utrzymać!

Nie sztuką zdobyć – sztuką… utrzymać!

Niech Cię niimages (4)e zwiedzie nagłówek tego artykułu – tekst nie ma nic wspólnego z Twoimi finansami i absolutnie nie podejmuje tematyki utrzymywania kobiety czy rozdziału obowiązków finansowych. Zresztą, żyjemy w erze kształtującego się równouprawnienia – otaczają nas prawdziwe emancypantki, które nierzadko gotowe są obrazić się (mniej lub bardziej szczerze) w odpowiedzi na próbę materialnego odciążenia i tę kwestię należy podejmować zawsze taktownie, ostrożnie i indywidualnie.

Dziś chcemy Ci pogratulować – prawdopodobnie zdobyłeś kobietę i teraz tworzycie mniej lub bardziej poważny związek. Jeśli tak właśnie jest, musisz być świadom, że prawdziwie trudne zadanie dopiero przed Tobą. Wasza relacja będzie bowiem zmieniać się wraz z czasem. My postaramy się pomóc Ci, abyś podołał wymaganiom nowej sytuacji.

Przede wszystkim – bądźcie w kontakcie. Nie ma bowiem dla kobiety nic bardziej rozczarowującego i frustrującego, niż nieobecny partner, a przecież powinien on stopniowo stawać się najbliższą osobą – tą, która pozostaje obok fizycznie i/ lub duchowo, w zależności od Waszej sytuacji. Brak komunikacji lub zbyt rzadka wymiana myśli i informacji generuje niebezpieczne napięcia. Są one bardzo groźne zwłaszcza na początku związku, kiedy niewiele tak naprawdę Was łączy, nie macie długiego i wiążącego stażu, a rozczarowana kobieta może wahać się co do Waszej przyszłości.

Pamiętaj więc o tym, aby dzwonić. Możecie ustalić sobie konkretną porę w ciągu dnia lub też telefonować do siebie wtedy, kiedy Wam wygodnie. Korzystajcie też z udogodnień szybkiej komunikacji – miły sms czy rozmowa na Messengerze poprawią humor Wam obojgu, a dodatkowo nasilą poczucie bliskości i towarzyszenia sobie mentalnie w tych sytuacjach, które przeżywacie oddzielnie.

Oczywiście – nie przeistocz się w człowieka – bluszcz. Nie chodzi o to, abyś przytłaczał swoją partnerkę. Dbaj również o własny komfort i zwróć uwagę dziewczynie, jeśli zachowuje się zbyt nachalnie. W każdym związku potrzebny jest bowiem moment wytchnienia i samotności. Chociażby dlatego, aby za sobą zatęsknić i z podekscytowaniem oczekiwać na kolejną rozmowę.

Systematyczna komunikacja ułatwi Wam także rozwiązywanie problemów. Jeśli bowiem często rozmawiacie – na randce, przez telefon czy smsy – poznajecie swój język (każde z Was używa go na inny sposób) i uczycie się rozumieć co w danej chwili chcecie przekazać. Docieranie się i nauka stylu komunikatów pozwoli Wam dogadywać się i pokonywać trudności, na które na pewnym etapie zaawansowania relacji przyjdzie pora. Im więcej porozumiewacie się na spokojnie, tym łatwiej będzie Wam dojść do kompromisu, kiedy do gry wejdzie rozdrażnienie, nerwowość, a nawet podniesiony ton.

Wreszcie najważniejsze – wzajemny szacunek to podstawa każdego związku. Systematycznie pokazuj więc dziewczynie, że szanujesz ją i akceptujesz taką, jaka jest. Bądź uczciwy i słowny, a pomiędzy Wami rozwinie się zaufanie i bliskość. Traktuj wybrankę tak, jak sam chciałbyś być traktowany, a jednocześnie nie zapominaj o sobie samym i zawsze komunikuj swoje potrzeby.