×

Kiedy poprosić ja o rękę?

Kiedy poprosić ja o rękę?

hands-437968_1280Zaręczyny to poważny krok dla każdego związku, nawet dla takiego, który trwa stosunkowo długo, to wejście w nowy etap, pełen stresu, przygotowań do ważnej ceremonii, jaką jest ślub, oczywiście każdy reaguje na to inaczej, ma inna wizję ślubu, a potem wesela, ale nawet skromna uroczystość może być dużym powodem do stresu. Wróćmy jednak do samego momentu zaręczyn. Kiedy jest najlepszy moment, żeby zapytać ją o rękę, czy on w ogóle istnieje?
Każdy związek rozwija się w innym tempie, dla jednych pół roku to wystarczająco długo, żeby się zaręczyć, inni potrzebują wiele lat. Dużo zaleczy od samego wieku zakochanych, w pewnym wieku wszystko rozwija się dużo szybciej, młodzi ludzie natomiast robią wszystko wolniej, czasami to życie zmusza nas do takiego kroku, jak więc określić najlepszy moment na oświadczyny?
Mężczyzna nie powinien oświadczać się tylko, dlatego, że ma taki pomysł, jeśli związek ma trwać „całe życie” muszą być ku temu przesłani, na przykład rozmowy o przyszłości, które są jedynym sygnałem, że kobieta faktycznie chce ten związek zalegalizować. Ważne jest również to, aby nie podejmować pochopnych decyzji, czasem oczywiście spontaniczne zaręczyny są dobrze odebrane, ale, po co narażać się na odrzucenie?
Wielu mężczyzn decyduje się na oświadczyny w momencie, gdy partnerka zachodzi w niechcianą ciążę, ale czy na pewno jest to dobre rozwiązanie? Jeśli para jest ze sobą od jakiegoś czasu i planowała taki krok w przyszłości, to nie ma przeszkód, ale jeśli oświadczyny są wymuszone, na przykład przez rodziców, bo ślub musi być, trzeba się dobrze zastanowić, bo wiele takich par niestety kończy swoją historię rozwodem, załamanym sercem.
Każdy mężczyzna, który decyduje się na oświadczyny musi być świadomy, z czym wiąże się takie posunięcie, musi wziąć odpowiedzialność za swoje czyny, a więc oświadczenie się kobiecie, gdy nie ma perspektyw na pracę jest bezsensowne. Takie decyzje powinno podejmować się, gdy są ku temu podstawy.
Gdy już wiadomo, że nadszedł ten moment, trzeba wybrać odpowiedni dzień, wielu mężczyzn oświadcza się w Walentynki, rocznicę, urodziny lub w Święta. Tak naprawdę każdy moment jest dobry, ważne jest raczej odpowiednie przygotowanie. Oświadczyny nie mogą polegać tylko na wręczeniu pierścionka, ważna jest oprawa. Nie musimy od razu iść na kolację do najlepszej knajpy, wynajmować skrzypka, czy płacić za napis na autobusie, jak to robią w romantycznych filmach, wyczucie momentu, romantyczne uniesienia, wspólny spacer, wakacje nad morze, to doskonałe momenty, żeby poprosić kobietę o rękę.