×

Dziewczyna inteligentna – prawdziwe wyzwanie

Dziewczyna inteligentna – prawdziwe wyzwanie

emea_vio_cc_char_esmeraldaChoć Twoi kumple wciąż, pomimo upływającego czasu, zdają się gustować w raczej płytkich dziewczynach – przedstawicielkach płci pięknej, które najwięcej wspólnego mają z fryzjerem, pracownikami galerii handlowych, solariów i didżejami z nocnych klubów, Ty mierzysz nieco wyżej. Niepotrzebna Ci dziewczyna na chwilę, nie chcesz też się zabawić. Nie widzisz sensu wchodzenia w relacje, co do których od razu wiadomo, że nie mają przed sobą żadnej przyszłości. Po co zaczynać od wzajemnego oszukiwania się, a kończyć na poczuciu, że skrzywdziło się kogoś z premedytacją. Twoim zdaniem, jeśli warto wiązać się, to tylko z osobą, co do której na daną chwilę jesteśmy pewni, że właśnie z nią chcemy zaryzykować, bowiem – jak wiadomo – w życiu nic nie jest na sto procent.
Dlatego też, zainteresowałeś się dziewczyną, na którą ktoś idący na łatwiznę raczej nie zwróciłby uwagi. Wiesz, że ona ma klasę i to coś, czego Ty szukasz – dysponuje nieprzeciętnym intelektem, który to właśnie czyni ją wyjątkową. Przez to jednak, że jest inna, niż wszystkie, zdobycie jej uwagi może okazać się wymagającym wyzwaniem, do którego powinieneś się dobrze przygotować. O dziewczynę z klasą, charakterem i zainteresowaniami warto się bowiem postarać.

Przede wszystkim zastanów się, co upatrzona przez Ciebie dziewczyna lubi, a pomoże Ci w tym miejsce, w którym najchętniej spędza czas – prawdopodobnie właśnie tam widujesz ją najczęściej. Jeśli jest to szkolna lub uczelniana biblioteka – to znak, że dziewczyna lubi czytać, a nauka jest dla niej naprawdę ważna. Spróbuj wówczas zagadnąć ją, czy nie poleciłaby Ci jakiejś ciekawej książki, a jeśli dowiesz się, że jest, powiedzmy, prymuską w kwestiach związanych z fizyką, poproś o pomoc w zrozumieniu trudnego zagadnienia – pierwszy kontakt masz już z głowy. Jeśli zaś widujesz dziewczynę w miejscach związanych z kulturą – teatrze, operze, filharmonii czy muzeum – działaj podobnie. Możesz okazać zainteresowanie jej ulubioną sztuką teatralną, poetą, musicalem czy kompozytorem. Jeśli dziewczyna wyrazi chęć do rozmowy i podejmie temat – prawdopodobnie jesteś na dobrej drodze.

Jeśli wybranka jest naprawdę wyjątkowa – nie licz, że zdobędziesz ją szybko. Bądź jednak wytrwały i nie poddawaj się, a osiągniesz cel. Możesz oczywiście zaproponować je wspólny wypad do ulubionego miejsca, ale także nie powinieneś zapominać, że dziewczyna – choć inteligentna i wyjątkowa, dumna ze swoich zainteresowań – nie czyta w kółko książek o filozofii, malarstwie czy astronomii. Każdy, nawet największy pasjonat nauki musi kiedyś odpocząć i skupić się na kulturze niższej – przeznaczonej dla mas. Nie musisz się więc obawiać, że jeśli zaprosisz sympatię na drinka lub po prostu piwo, zostaniesz wyśmiany – prawdopodobnie dziewczyna ucieszy się z niewymagającej rozrywki. Podobnie sprawa ma się, jeśli chodzi o kino. Spróbuj wybrać łatwy w odbiorze, komercyjny film, a oboje pośmiejecie się, rozerwiecie i odpoczniecie, a kto wie – być może będzie to też świetna okazja na pierwszy, romantyczny pocałunek?