×

Czy można stać się… Mężczyzną Idealnym?

Czy można stać się… Mężczyzną Idealnym?

Ideały nie istnieją – co do tego nie ma wątpliwości. Przede wszystkim dlatego, że nie dla każdego perfekcja oznacza to samo. Współczesne kobiety wydają się jednak mieć problem z pogodzeniem się z tym faktem. Większość z utęsknieniem oczekuje ideału, który podjedzie pod klatkę w bloku na białym rumaku, zagra serenadę na gitarze, obdarzy słodkim pocałunkiem, a potem zabierze wybrankę do luksusowego zamku z niedomykającą się od nadmiaru fatałaszków szafą i mianuje dziewczynę księżniczką na wieki wieków amen. To oczywiście przerysowany i naiwny scenariusz, okazuje się jednak, że w marzeniach wielu kobiet funkcjonuje tego typu pragnienie z dzieciństwa. Nie obawiaj się jednak – nie musisz posiadać ani białego rumaka, ani też luksusowego zamku, aby sprytnie zbliżyć się do wizerunku… Mężczyzny Idealnego.

Nie będziemy próbować tłumaczyć, czego pragną kobiety, bo kobiety, wbrew opiniom co złośliwszych przedstawicieli płci męskiej, to po prostu ludzie i każda z nich pragnie w zasadzie czegoś odrobinę innego. Jest jednak pewien schemat oczekiwań, którym kieruje się się wiele współczesnych dam, a my postaramy się go jak najbardziej obrazowo przybliżyć. Jeśli uda Ci się załapać o co chodzi w opisywanym przez nas modelu, masz spore szanse, że w kolejce na randki z Tobą zacznie ustawiać się coraz więcej pań.

Przede wszystkim – kobiety uwielbiają rozmawiać i nie chodzi nam o to, że jedną z najbardziej ekscytujących damskich rozrywek jest umawianie się na kawę i ploteczki. Przedstawicielki płci pięknej lubią nie tylko pozbawioną głębszego sensu, choć odprężającą paplaninę, ale i prawdziwe, głębokie rozmowy bogate w zwierzenia i poruszanie osobistych tematów. Jeśli więc chcesz ująć swoją osobą kobietę i oczarować ją, wciel się w rolę wspaniałego rozmówcy i słuchacza. Szczerze interesuj się jej codziennością – pytaj, jak się czuje, okazuj ciekawość w kwestiach zawodowych dotyczących Twojej wybranki, poruszaj aspekty dla niej ważne i zapamiętuj odpowiedzi, aby po kilku dniach do nich wrócić, dodając nowy komentarz – to naprawdę działa! Jednocześnie sam bądź otwarty. Dla wielu kobiet podstawą udanego związku jest bowiem przyjaźń, a do jej oznak należy właśnie intensywny i szczery kontakt werbalny.

Teraz prawdopodobnie niczym Cię nie zaskoczymy – nie szczędź kobiecie dowodów swojego uczucia (ale oczywiście zachowaj klasę i rozsądek – nie zamień się przypadkiem w taniego podrywacza sypiącego oklepanymi tekstami…), komplementów i romantycznych gestów. Nie musisz oczywiście nieustannie powtarzać kobiecie, że ją kochasz. Na co dzień wystarczy czuły gest – nie zapominaj o chodzeniu za rękę, pocałunku w czoło na pożegnanie, przelotnych muśnięciach w ramię w ciągu dnia, a w szczególności – nie krępuj się tego, że jesteście razem, przed znajomymi. Kobiety przykładają bowiem niezwykłą wagę do tego, jak są przez swoje sympatie traktowane w towarzystwie. Co najmniej raz dziennie spróbuj też skomplementować aparycję i/lub charakter swojej wybranki, a kwiaty bez okazji powinny pojawić się w wazonie ukochanej damy średnio dwa razy w miesiącu.