×

Co robi wrażenie na dziewczynie?

Co robi wrażenie na dziewczynie?

holding-hands-1149411_1280

Współczesny świat narzuca niesamowite tempo włączając w to kontakty międzyludzkie. Nikt nie ma czasu na poznawanie drugiego człowieka. Wszystko dzieje się szybko i przelotnie, więc nic dziwnego, że tak wiele jest rozwodów, separacji i rozstań. Często umawiamy się z osobami poznanymi w internecie co sprawia, że pierwsze wrażenie w realu ma bardzo duże znaczenie.

Najważniejsze jest pierwsze 5 minut, które kształtują naszą intuicyjną opinię o drugiej osobie. To mózg bardzo szybko klasyfikuje bodźce. W ten sposób osoby łatwo zawierające znajomości i cieszące się powodzeniem wysyłają świadomie lub nie właściwy sygnał do mózgów innych osób.

Kolejnym elementem mającym wpływ na nasz wizerunek jest ubiór. To jak się ubierzemy na pierwsze spotkanie powie drugiej osobie jakie mamy do niej nastawienie.

Następnym istotnym składnikiem naszego wizerunku jest brzmienie głosu. Tembr głosu oddaje nasz charakter, energię. Poza tym styl mówienia obnaża nasze natręctwa, zasób słownictwa, umiejętność prowadzenia ciekawej rozmowy.

Można się również zastosować do kilku rad psychologów i innych naukowców, którzy twierdzą, ze czerwony kolor ubrania u mężczyzny jest oznaką władzy i pewności siebie. Dodatkowo kobiety lubią gęsty zarost, który nadaje twarzy faceta jeszcze więcej męskości i dojrzałości. Uwagę kobiet zwraca również uśmiech. Płeć piękna jest także podatna wpływom na widok umięśnionego ciała.

Na kobiety ma też wpływ pot mężczyzny, gdyż zawiera androstendion(jeden ze składników potu), który rzekomo poprawia kobietom nastrój i pobudza je seksualnie.

Przy spotkaniu ważna jest umiejętność słuchania drugiej osoby. Warto także przed spotkaniem opanować nerwy i zachowywać się swobodnie podczas spotkania co rozładuje

napięcie i niepotrzebną nerwowość.

Interesujące wrażenie sprawia człowiek, który potrafi śmiać się z siebie i nie krytykuje wszystkiego wokół siebie. Aby zainteresować dziewczynę powinno dzielić się z własnymi opiniami na różne tematy.

Zrobienie pozytywnego wrażenia można także osiągnąć poprzez zaskakujący pomysł(np. randka na łonie natury). Przede wszystkim wrażenie jakie ma mężczyzna zrobić na dziewczynie powinno być unikalne. Zrobienie na kobiecie/dziewczynie unikalnego(oryginalnego) wrażenia sprawi, że pozostanie w pamięci.

W trakcie spotkania powinno utrzymywać się wigor i energię na stałym, wysokim poziomie przez cały czas. Jest to bardzo ważne w trakcie pierwszego spotkania, gdyż pozostawi pozytywne wspomnienia i ułatwi kolejne spotkania.

Pierwsze wrażenie to także idealne maniery w trakcie pierwszego spotkania i kolejnych. Istotna jest również higiena osobista, gdyż nieświeży oddech, tłuste włosy i inne nie zrobią wrażenia na dziewczynie tylko zmuszą ją do ucieczki. Dziewczyny lubią również gdy chłopak potrafi swobodnie rozmawiać, podtrzymać rozmowę oraz pamiętają co się do nich mówiło. Na dziewczynie nie zrobi wrażenia chłopak, który nie może utrzymać żadnej pracy, bo jest leniwy albo ma rozrywkowe podejście do życia. Odstraszyć dziewczynę może również zbytnia powaga lub przesadna wylewność.