×

Randka idealna – poradnik dla mężczyzn

Randka idealna – poradnik dla mężczyzn

5555703a8e35eb2c83c637a14fceb351Randka idealna, czy taka w ogóle istnieje? Odpowiedź jest jak najbardziej twierdząca. Wystarczy… właśnie! Nie wystarczy a przede wszystkim trzeba się do niej przygotować. Udana randka to nie tylko przyjemne wspomnienia. To także szansa na rozwinięcie się znajomości. Nigdy nie wiadomo, czy nowo poznana dziewczyna nie okaże się wybranką naszego serca. Jak to zrobić i o czy pamiętać? Odpowiedź znajdzie się w tym krótkim poradniku.

Strategiczny plan działania

To podstawowe motto udanej randki. Mężczyzna, który wykazuje się inicjatywą jest atrakcyjniejszy. Nie bój się przejąć steru! Zaproponuj wyjście. Może to być romantyczna kolacje w eleganckiej restauracji. Pamiętaj, aby było to miejsce kameralne, nic tak nie psuje nastroju niż zatłoczony lokal. Zarezerwuj stolik z wyprzedzeniem, bo może się okazać, że z braku miejsc będziecie musieli zmienić plany na wieczór. Możesz także zaproponować wyjście do kina. Również i w tym przypadku kup bilety z wyprzedzeniem. Idąc na żywioł możesz być niemile zaskoczony wolnymi jedynie pojedynczymi miejscami i to w dodatku w pierwszym rzędzie! Jeżeli planujesz zakup kwiatów nie zostawaj tego na ostatnią chwil. Po pierwsze późnym wieczorem kwiaciarnie mogą być zamknięte, po drugie wybór może być kiepski.

Zadbaj o swój wygląd

Przygotuj na ten wieczór odpowiednią garderobę. Niech to nie będzie sztywny kostium a cos eleganckiego. Pamiętaj – masz być sobą a nie udawać kogoś, kim nie jesteś! Kobieta od razu przejrzy, że nie jesteś naturalny i nici z kolejnej randki. Zadbaj o zarost. Pamiętaj o czystych butach. Nic tak nie psuje estetycznego wyglądu, jak brudne buty. Wiele kobiet ocenia mężczyzn właśnie po obuwiu, jakie noszą. Nie daj się zaskoczyć. Jeżeli na randkę udajesz się autem zadbaj również i o nie. Posprzątaj wnętrze auta, aby nie zalegały w nim pamiątkowe opakowania po ostatniej wizycie w McDrivie. Jedź na myjnię. Tak, jak mężczyzna jest wizytówka kobiety – tak samochód jest wizytówką mężczyzny.

Zabezpiecz się w gotówkę

Niby takie oczywiste, ale są sytuacje, w których nie możemy zapłacić kartą. Szczególnie ważne podczas pierwszych spotkań. Zasada savoir vire zakłada, że za kolację płaci ta osoba, która zaprasza. Skoro przejąłeś ster, musisz przejąć także rachunek. Sytuacja, w której po zjedzeniu kolacji nie możesz zapłacić kartą (zepsuł się terminal płatniczy!) a nie masz przy sobie gotówki może okazać się bardzo niewygodna. Pamiętaj, żeby zawsze zabezpieczyć się w gotówkę!

Uprzedź ją o swoich planach i bądź na czas

Najczęstszym pomysłem wykorzystywanym na pierwszą randkę jest kolacja albo wyjście do kina. Załóżmy, że chcesz wykorzystać oryginalny pomysł na pierwszą randkę i rezerwujesz bilety do Aquaparku. Twoja sympatia uwielbia aktywnie spędzać czas i wiesz, że sprawi jej to przyjemność. Ale zapominasz ją o tym uprzedzić. Ona w małej czarnej i wystrzałowym makijażu a ty… z kąpielówkami w plecaku. Totalna porażka. Podczas rozmowy zawsze potwierdź godzinę i pamiętaj, aby się nie spóźnić. Nic tak nie dyskredytuje mężczyzny w oczach kobiety jak niepunktualność.