×

Akcesoria erotyczne urozmaiceniem w związku?

Akcesoria erotyczne urozmaiceniem w związku?

Pomimo tego, że życie seksualne człowieka i wszystkie aspekty z tym związane są jedną z naturalnych ludzkich potrzeb, które niekoniecznie związane są wyłącznie z prokreacją i wydawaniem potomstwa na świat, to wciąż niestety w wielu przypadkach jest to temat tabu. Jest to szczególnie widoczne w przypadku starszych osób, jak i mniejszych społeczności lokalnych, gdzie wciąż panuje przekonanie, iż są to tematy wstydliwe. Co warto jednak wiedzieć o akcesoriach erotycznych i w jaki sposób mogą one wpłynąć na nasze życie łóżkowe? Czy wszystkie akcesoria tego typu muszą być drogie? Czy zamawiając je przez Internet musimy obawiać się ujawnienia zawartości przesyłek?

Podkreślenia wymaga, że erotyka i seks stają się coraz częściej tematem społecznej dyskusji. Ostatnimi czasy miało to miejsce na gruncie premiery filmowej Pięćdziesięciu Twarzy Greya i jego kontynuacji, które to filmy i książki pobudziły zmysły tysięcy Polaków. Wykorzystane akcesoria seksualne oraz sposób ich przedstawienia sprawił, że sporo osób ruszyło do sexshopów chcąc poszerzyć swoją wiedzę w tej tematyce i wprowadzić odmianę do swojej sypialni.

Ile kosztują akcesoria erotyczne?
Z jakim jednak wydatkiem musimy się liczyć odwiedzając sklep erotyczny? Wbrew pozorom na tak postawione pytanie nie można udzielić jednoznacznej i precyzyjnej odpowiedzi, gdyż wszystko zależy tutaj od naszych potrzeb oraz oczekiwań. Wystarczy wskazać, że ceny zaczynają się już od kilku złotych w przypadku różnych rodzajów prezerwatyw (z dodatkowymi wypustkami dodatkowo pobudzającymi podczas stosunku czy prezerwatywy zapachowe pobudzające zmysł węchu), a skończywszy na sztucznych pochwach za kilka tysięcy złotych.

Najczęściej wybierane akcesoria
Do najczęściej wybieranych akcesoriów należą bez wątpienia wszelkiego rodzaju wibratory, których ceny zaczynają się już od kilkunastu złotych, a mogą być one z powodzeniem wykorzystane do stymulacji pochwy i jej okolic, jak również do stymulacji analnej. Warto mieć jednak na uwadze, że najtańsze wibratory są wibratorami w pełni ręcznymi, a tym samym uzyskiwany efekt stymulacji jest w pełni zależny od „operatora”. Znacznie bardziej polecanymi są wibratory bateryjne wyposażane w kilka różnych rodzajów stymulacji, co przekłada się w prosty sposób na atrakcyjność samego urządzenia i jego możliwe wykorzystanie w łóżku – ceny zaczynają się od kilkunastu złotych. Warto pamiętać również o tym, że tego typu masażery różnią się swoim kształtem oraz wielkością.

BDSM
Wśród akcesoriów erotycznych, których popularność niewątpliwie wzrosła na przestrzeni ostatnich lat, znajdują się również akcesoria z kategorii BDSM – wszelkiego rodzaju kajdanki, pejcze czy uprzęże, których zadaniem jest podnoszenie emocji i zabicie codziennej rutyny w seksie.

Bezpieczna przesyłka
Nie ulega również żadnym wątpliwościom, że wiele osób wstydzi się po prostu odwiedzić sklep erotyczny i znacznie łatwiej jest im dokonać zakupu przez Internet. W takim przypadku nie musimy obawiać się ujawnienia zawartości przesyłki – możemy skorzystać z dyskretnych przesyłek do paczkomatów lub wybrać przesyłkę bez oznaczeń firmowych, jak ma to w swojej ofercie niemal każdy internetowych sexshop.

Za cenne porady dziękujemy erotic-med.pl.